money, coin, investment

5 tipov ako zarobiť peniaze aj v lete

Veľa ľudí tvrdí, že leto je takzvaná „uhorková sezóna“, že v lete sa nedá zarobiť, lebo ľudia sú na dovolenkách a deti majú prázdniny. Že leto treba len prežiť a potom sa už chystať na Vianoce. Ale hádam nezahodíme 2 mesiace len tak, že?
 
Ja rada búram staré zastarané vzorce myslenia a mýty. A preto som si dnes pripravila pre vás pár tipov, ktoré vám pomôžu navýšiť vaše biznis predaje a zároveň prinesú vytúžené euríčka do vašich peňaženiek.
analytics, charts, business

1. Dajte výzvu – pre tých, ktorý rady súťažia to bude voda na ich mlyny. Vymyslite nejakú výzvu podľa druhu vášho podnikania, kde ľudia predstavia aj vaše produkty. A napr. ten kto označí v priebehu 7 dní náš profil najviac krát získa odmenu. Ale nezabudnite na podmienky. Napr. vezmi náš náramok na 7 krásnych miest Slovenska a získaj ďalší podľa vlastného výberu. To je len príklad ako poňať výzvu. Kľudne vymyslite výzvu tipu kde všade už bol náš náramok s vami? Najkreatívnejšie fotky odmeníme.

special offer, bargain, advertising

2. Urobte rýchlu akciu – ľudia milujú akcie a zľavy. Ale nedajte im šancu rozmýšľať. Ak využívate Instagram napíšte do stories rýchlu výzvu. Akcia -20% na všetky kurzy platí len 24 hodín kým uvidíte túto stories. Alebo akcia trvá len 3 dni.

balloon, comment, thoughts

3. Využite referencie – vezmite si zoznam ľudí, ktorí už u vás nakúpili a poproste ich o referenciu na váš produkt. Nie je zvykom, že ľudia sami napíšu ako boli spokojní, a preto sa nebojte a vypýtajte si referencie aj samy. Vyberte si produkt, ktorý chcete predávať a chváľte sa referenciami. Tie vedia vyvolať potrebu. Vždy však referenciu spojte s predajom produktu, ktorého sa týka. Maximalizujte úžitok svojej snahy.

white male, 3d model, isolated

4. Investujte do svojho vzdelania – možno si na prvý pohľad poviete, že čo je toto za rada. Ale verte mi je dobrá. Kým si ostatní užívajú slnečné dni pri vode tak vy ich môžete tiež tak stráviť, ale namiesto toho, aby ste čítali knihu o láske dvoch nezmámych, tak môžete tento čas investovať do sebarozvoja. Kúpte si knihy alebo kurzy, ktoré vám pomôžu rásť ďalej. Tu použijem jednu nazvem to úvahu, ktorá sa mi páči: „To čo sa naučíš a je v tvojej hlave ti nikto nevezme. Avšak je len na tebe ako tieto informácie využiješ.“ Využite letnú prípravu naplno. Veď aj športovci to tak robia, že? 🙂 Aj hokejisti v lete makajú, aby mohli v zime na ľade zahviezdiť. Zahviezdite aj vy?

idea, empty, paper

5. Vyskúšajte niečo nové a budujte si druhý príjem – dajte šancu niečomu, čo ste možno doteraz odcudzovali. Nespoliehajte sa na jeden biznis. Nikdy neviete čo nám zase prinesie život. A keď nejde jeden biznis tak sa preorientujete na druhý, a aj takto si viete vykryť svoje príjmi počas uhorkovej sezóny.

Možno práve tie, na začiatku spomínané vzorce myslenia, vám bránia zarábať viac. Možno ste si povedali, tak ako ja pred pár rokmi: „Urobím čokoľvek, len aby som nemusela chodiť do práce.“
 
Ale prišli tie naučené vzorce, ktoré ma brzdili:
 • Ja nikdy neukážem svoju tvár niekde na nejakom Instagrame.
 • Ja nikdy, v živote nikdy nebudem natáčať nejaké videá.
 • Ja nebudem obvolávať firmy, aby som mala klientov.
 • Sorry, do tohto ja nejdem.
 • Veď to je pyramída.
 • Ja nebudem oslovovať žiadnych ľudí.
A potom som zistila, že:
 1. špedičnú firmu nevybudujem bez toho, aby som zdvihla ten mobil
 2. úspech na Instagrame je momentálne aj o točení videí (a mimochodom odhalila som v sebe hviezdu 🙂 )
 3. softmarketing mi vyhovuje a produkty, ktoré pomohli vyriešiť zdravie mojej mladšej dcére fungujú aj iným a ja dokonca môžem takto zarábať
 4. keď môžem pomôcť iným zlepšiť finančnú či zdravotnú situáciu
 5. Môžem ŽIŤ SVOJ SEN, lebo to tak chcem ja a už nemyslím na to čo si povedia iný

Ktorý tip vás zaujal najviac?

Tak a sme na konci. Toto bolo mojich 5 tipov, ako zarobiť peniaze aj v lete. Pevne verím, že minimálne jeden z nich využijete naplno a bude z vás v septembri hviezda. A pamätajte, že ak mierite na mesiac a miniete ho tak trafíte minimálne hviezdu. Takže verím vo váš úspech ♥
 
Ak vás zaujala možnosť č. 5, stačí kliknúť na tlačítko nižšie a dohodnime si spolu 30 min. nezáväznú konzultáciu, kde vám poviem ako vám môžem pomôcť rásť a napredovať, a tak zarábať na vaše sny aj pomocou softmarketingu alebo koučingu.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *