Hotel Thermalpark*** – Dunajská Streda

Hotel Thermalpark sme navštívili po prvý krát v januári 2019. A celá toto „recenzia“ bola napísaná asi mesiac po tom ako moja prvá pisateľská prvotina. Tak dúfam, že ti prinesie čo najviac užitočných info, aj keď všeličo sa mohlo odvtedy zmeniť.

Vchod do hotela

Prístup do hotela je pomerne dobrý. Aj keď pri vstupe na parkovisko hotela sme zostali trošku vykoľajený. Zastali sme totiž pred rampou a čakali sme, že hádam nám ju niekto otvorí keďže žiadny lístok sme nemali a žiadne tlačidlo, ktoré by nám tú rampu otvorilo sme nevideli. Keď po chvíľke stánia začali prichádzať aj ďalšie autá a poniektorí teda značne nervózni začali vytrubovať som vystúpila z auta a išla sa na recepciu opýtať, že teda čo z načatím dňom. Prišli sme v tom najnevhodnejšom čase, ako väčšina tých ktorí sa chceli ubytovať – 14:00 hod. Nesmejte sa,
my väčšinou vždy chodíme tak, kvôli tomu, aby baby pospali na obed v aute a potom nám to vždy tak vydá, že prídeme skoro presne „načas“.

Čiže na recepcií „sto“ ľudí, na parkovisku 5 áut z nervóznymi šoférmi a milé pani recepčné, ktoré ale majú trošku problém prepnúť do slovenčiny, keď sú asi v strese. Nuž a tak som čakala 15 min. kým mi poskytli info, že treba ísť na vedľajšie parkovisko a keď nás ubytujú tak sa môžeme presunúť na to hotelové parkovisko. Takže dobrá rada do života, ktorú sme my ale nevedeli je, že keď idete do tohto hotela, tak si ŠPZ auta nahláste e-mailom vopred, aby vám ju zaregistrovali a potom vás rampa automaticky pustí. Ale personál vo všeobecnosti je veľmi milý a ústretový.


Hlavne, aby som nezabudla ak budete mať pobyt cez nejaký zľavový portál vytlačte si kupóny aspoň 5x. aj do zásoby. Všade chcú vytlačené kupóny, nestačí im ukázať, že ho máte v mobile.

Ubytovanie

Ubytovaní sme boli v izbe s prístelkou, ale nakoniec po otvorení dverí sme boli milo prekvapení, lebo prístelky boli dve. Izba bola celkom priestranná a vybavená všetkým čo potrebujete k pobytu. Kúpeľňa mala vaňu, a bola teda ako vo väčšine hotelov spojená z wc.

Naša izba

Stravovanie

V cene pobytu sme mali polpenziu. Bola som veľmi prekvapená „skromnosťou“ stravovania. Ale nie v zlom. Síce nebol veľký výber jedál, ale vždy ste si mali z čoho vybrať. To platí aj na raňajky aj na večere. Čo mňa prekvapilo bolo to, že tam bolo málo zeleniny a šalátov. Toto ja milujem, keď si môžem nabrať veľa zeleniny a šalátu či už na raňajky alebo na večeru. Doma to nemám, resp. teda nechce sa mi doma krájať si toľko všelijakej zeleninky, keď to potom jem sama. Ale chuťovo nemôžem nič vytýkať. Každý si niečo vybral. Čo ma však na stravovaní tak trošku prekvapilo bolo to, že vlastne raňajkujete a večeriate v reštaurácií v ktorej sa cez deň dostanú všetci návštevníci aquaparku. A teda kým sme my spachtoši prišli na raňajky tak sa tam pomaly začali schádzať ľudia v plavkách a županoch z aquaparku na rannú kavičku. Bolo to miestami také vtipné, ale sranda musí byť. Čo sa týka večerí tam to nebolo až také vtipné, lebo hlavnú reštauráciu zatvárali cca hodinku skôr ako sa
začínali večere, takže večerali sme „bez pláviek“.

Wellness

Wellnessu som venovala samostatnú recenziu, keďže je to aquapark, do ktorého v pohode prejdete po schodoch alebo výťahom v pohodlí svojho župana. Z hotela prejdete cez turnikety popri recepcií alebo cez reštauráciu.

Do wellness stačí vybehnúť v župáne

Okolie hotela

Okolie hotela sme veľmi nepreskúmali keďže vonku bolo – 5 stupňov aj na obed a strašne fúkal vietor. Takže sme boli zalezení v posteli alebo v teplej vode. Absolvovali sme jednu prechádzku aj to po tme a išlo nás odfúknuť a baby sa báli, že uletia tak sme sa asi po 15 minútach vrátili naspäť dnu. Ale nevadí no, však sme išli oddychovať. V hoteli nemajú nejaký detský kútik, kde by sa mohli deti pohrať, ale vystačili sme si s domácimi zásobami a väčšinou boli naše rybičky aj tak vo vode. Jediný detský „kútik“, ktorý som objavila bol v reštaurácií. Takže keď sme raňajkovali alebo večerali Leuška sa prehrali aj s tými pár hračkami a knižkami a úplne jej to stačilo.

Dúfam, že táto moja recenzia ti bude užitočná a ak áno, poteším sa ak mi dáš o tom vedieť.

Maťú

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *