Náš tradičný vianočný darček tento rok nebude

Každý rok je u nás dilema, že čo komu kúpiť na Vianoce. Deti si píšu samozrejme svoj zoznam Ježiškovi, ale čo mi dospelý. Pár rokov dozadu sme si vymysleli, že každý rok si dáme inú tému Vianoc. Jeden rok to boli ponožky, druhý rok stieracie žreby, tretí rok sprchovacie gély, potom knihy a podobne. Vždy sa niečo našlo. Toto pravidlo však platilo pre širšiu rodinu. Lebo keďže nás je veľa a peniaze nerastú na stromoch dohodli sme sa na finačnom strope, aby nás Vianoce nezruinovali.

Na Vianoce ponožky musia byť

My s manželom sme si vždy kúpili nejakú drobnosť, aby sme sa potešili a pod stromček sme si pobalili knihy, ktoré sme už mali prečítané, aby sa deti tešili, že aj rodičia majú veľa darčekov. Čo sme si za posledné roky vždy dopriali bola naša novoročná dovolenka. Vždy 02. januára sme sadli do auta vyrazili na pár dní preč. Deti nevedeli o tom, že to bol náš darček pod stromček. Skrátka sme si nedávali drahé dary, ktoré potom stoja v skrini. Darovali sme si spoločný zážitok. Spoločný zážitok ako rodina, ako my štyria.

Chodievali sme na rôzne wellness pobyty či už u nás na Slovensku alebo väčšinou do Maďarska. Bol to proste čas po tom vianočnom zhone, kedy sme vypli a sústredili sa len samy na seba. Naše hotely boli v tomto čase o niečo drahšie ako sme si mohli dovoliť a boli aj plné dovolenkárov, keďže deti chodia do školy väčšinou až 08. januára. Naše pobyty sme si väčšinou vyberali cez rôzne zľavové portály.

Relax a oddych

Kvôli našim novoročným dovolenkám som začala s vianočnou výzdbou vždy skôr a máme ju skoro až do konca januára. Lebo, aby som si ju užila 🙂 keďže nie som týždeň doma. Tento rok však bude po dlhých ôsmych rokoch tak trochu iný. Tento rok sa na žiadnu dovolenku nechystáme. Aspoň nie do hotela a určite nie do Maďarska. Ale ako nás poznám určite niečo vymyslíme, aby sme neporušili našu rodinnú vianočnú tradíciu. A samozrejme aj kvôli tomu, aby som Vám mohla prinášať postrehy z našich ciest.

Máte aj vy nejaké zvláštne rodinné rituály, ktoré dodržiavate pravidelne? Nemusia byť zrovna takéto vianočné. Napíšte mi na moje profily na sociálnych sieťach. Budem sa tešiť.

Vaša Maťú

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *