Thermalpark Dunajská Streda

Táto recenzia vznikla ako moja prvotina v januári 2019 , a preto nie všetky informácie môžu byť aktuálne.

Najskôr začnem tým čo ma veľmi prekvapilo… A to, že tu vôbec nebolo veľa ľudí aj napriek tomu, že sme tu boli prvý januárový týždeň, a teda v čase prázdnin. Je pravda, že asi väčšina ľudí lyžuje a my sa vtedy vždy wellnessujeme, ale aj tak ma to príjemne prekvapilo. Zvolím taký netradičný úvod k wellnessu – aquaparku a to konštatovaním našich detí pri otázke či sa sem ešte chcú prísť kúpať – odpoveď: ánoooooo. Takže deťom sa tu tiež páčilo a tým pádom aj nám. Areál aquaparku vyzerá byť veľmi veľký, ale keďže bola zimná prevádzka boli otvorené iba tri vonkajšie bazény, ktoré sme my aj tak nevyužili, lebo keď som chcela vyliezť von z bazéna tak ma zima vrátila naspäť… Ale ľadové medvede by s tým nemali určite žiadny problém.


Dva vonkajšie bazény sú úplne oddelené a teda prechod z vnútornej časti je možný len „po súši“. Do týchto bazénov chodili ľudia normálne v čiapkach. Mala by tam byť tiež teplá termálna voda, ale keďže ako som už spomínala, ja teplomilný človek, som nemala odvahu tam ísť cez tú zimu. Vo vnútri sú tri bazény a jeden „detský“. V detskom bazéne je veľmi nízka čiže to skôr bazénik pre bábätka ako pre väčšie deti, ale baby sa pohrali aj tam, len sme museli ísť kúpiť pištole a loptičku.

Väčšina ľudí sa zdržiava v tomto bazéne, a teda aj my. Hrajú sa tam deti, dospelý sedia vo výrivkách a tak… taký normálny bazénový život. V tomto bazéne je teplá voda, takže sa tam deti môžu v pohode hrať aj dospelý oddychovať. Je tam viacero trysiek buď v časti, kde sa dá sedieť, alebo v časti vľavo a tam je to na státie. Okolo tejto ľavej časti je spravený taký prúd čiže sa tam deti dokážu zabaviť ako na „divokej rieke“. V strede je hríbik kde sa tiež spolu vybláznia deti aj dospelý. Kým nás hríbik masíroval tak sa deti hrali pod ním alebo preliezali von a dnu. Pod schodami na pravo /také žlté a ide tam osoba v červenom župane/ je „jaskyňa“
kde si môžete sadnúť a rovnako aj tam sú trysky.

Druhý vnútorný bazén je braní ako plavecký ale veľmi si tam nepoplávate. Je tam chladnejšia voda ako v ostatných bazénoch ale je taký menší a má štvorcový tvar.
Tretím vnútorným bazénom je tzv. rotunda, ktorá má vnútornú časť spojenú s vonkajšou. Do tohto bazéna prísne kontroluje vstup plavčík, keďže tam nie je dovolené chodiť deťom do 6 rokov. V rotunde je totiž termálna voda, ktorá mala myslím 38 stupňov, a teda aj pre dospelého človeka je to dosť záťaž na srdce. Ja som si to tam max užívala, keď tam nebolo počuť deti a máte tam teda kľud. Vstup do tohto bazéna je na max 20 minút. Túto dobu však odporúčajú vo väčšine termálnych bazénov. Ale za to tam môžete ísť viac krát a dopriať si pocit tepla a hlavne ticha bez detí.


V celom vnútornom areáli sú k dispozícií lehátka avšak sú za poplatok. Pre ubytovaných hostí za 1 €/ deň a pre ostatných za 2 € / deň. My sme ich nevyužívali nakoľko tam bol dostatok voľných skriniek, do ktorých máte prístup ako všetci ostatní aj keď ste ubytovaní v hoteli a veci sa dali odložiť aj na vešiaky, ktoré boli po stenách a teda fakt ich bolo dostatok. Ja tomu doteraz nerozumiem. V živote som sa nestretla s takým niečím, že máte dostatok miesta na zavesenie župana alebo uteráka.


Čo sa týka županov, tak to je osobitná kapitola. Veľmi ma prekvapilo, ale teraz nemilo, že ak chcete mať hotelový župan tak si zaň musíte na recepcii zaplatiť a to 20 € / deň. Takže sme fungovali bez županov. Dospeláci sa prezliekali v šatni a deti išli vo svojich županoch z izby. Možno vám to príde smiešne, ale ozaj som sa ešte nestretla s tým, že ak máte wellness pobyt v hoteli tak si mám platiť za župan toľko peňazí. Deťom balím vždy svoje, lebo väčšinou deťom nedávajú hotelové župany, ale baliť župan aj pre nás ma teda vôbec nenapadlo… moja chyba… už som asi veľmi rozmaznaná.

Saunový svet

Súčasťou nášho pobytového balíčka bola aj sauna. To upozorňujem vopred musíte mať kupóny z recepcie, že máte nárok na saunu, lebo vám ju budú chcieť na recepcii sauny naúčtovať tak ako mne. Kým sme sa nedohodli, že však veď ja to mám v cene a teda na tú hotelovú recepciu si pre ten kupón zájdem. Neviem prečo to nedajú automaticky, ale každý deň sme si museli ísť osobitne nový kupón do sauny. A ďalší pozor na to, že saunu síce máte neobmedzene ale keď tam už raz vojdete tak dovidenia… môžete tam byť iba raz neobmedzene. Žiadne také, že idem von a vrátim sa. Saunu zase musí hodnotiť ako milé prekvapenie, aj keď po úvodných „nepríjemnostiach“. Keď som sa sem dostala tak Vás pani z recepcie prevedie, aby ste vedeli kde čo hľadať. Je to tam útulné, takže nestratíte sa. Sauna bola pre mňa neskutočná oáza pokoja. Okrem mňa tam boli traja ľudia!!! No uznajte, že to pre matku s dvomi uvreštanými deťmi je splnený sen.

Pohľad z detského bazéna

Fish spa

Lauruška takto nakúkala čo sa deje s ockom kým bola na rybkách ako sme si to my nazvali. Už veľmi dávno som chcela vyskúšať pedikúru rybičkami, ale bála som sa a povedala som si, že za toľko peňazí nejdem vymýšľať. A že čo keď ma to bude bolieť, atď. Výhovoriek miliónpäť, ako je u mňa zvykom. ALE odhodala som sa, ako starý Držgroško som najskôr nechcela, ale potom som si povedala, že nech to para tlačí idem /stálo to iba 5 € / 15 min/. A tak som to skúsila! A neľutujem. Bolo to božskééé. Až také super, že som nahovorila aj ocka.

Treba skontrolovať ocinka


Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *