O mne aj o nás

Ahojte,

Volám sa Martina, doma ma od malička volajú Maťú, preto sa nezľaknite, keď sa tak budem podpisovať pod posty 🙂 . Som mama dvoch báb. Takže ak uvidíš napísané naše baby. Sú to naozaj naše dve baby, nie žiadne „bejby“. Občas sú naše baby aj tri. No stress a žiadna panika, to je len sesternica našich báb. Čiže naše baby sú v podstate tri krásavice, s ktorými objavujeme svet.

Chmarošský viadukt – Telgárt

„Aspoň jedenkrát za rok navštívte miesto, kde ste ešte nikdy predtým neboli.“ – Dalajláma

Čo vravíš na tento citát? Mne sa veľmi páči a odkedy som ho uvidela tak sa snažím držať ho. Cestujem veľmi rada. Spoznávanie rôznych miest, kultúr, jedál a vôbec sveta ako takého ma veľmi baví. Či už s našimi babami alebo niekedy aj bez nich. Neviem síce kedy zase budeme môcť nasadnúť na lietadlo, a odletieť stovky kilometrov ďaleko od nich a byť zase chvíľku len my dvaja. Ja a môj muž. Prekvapko? Áno, cestuje s nami občas aj muž. Môj muž. Môj manžel a otec mojich detí. Znie to romanticky, že? My sa ľúbime, ale občas keď baby vrieskajú v aute to skôr vyzerá na poriadne talianske manželstvo. Neboj sa teda ak sa na výlete pohádate kvôli tomu, že ty ako žena balíš pól bytu a on už dávno čaká v aute a má zbalené jedny ponožky, jedno tričko a jedny boxérky. Stáva sa to všetkým rodinám, len nie všetci to priznajú narovinu.

Ale odbočila som od témy. O čom to tu celé je a bude? O cestovaní. To je ti snáď jasné, že? Mne ako mame dvoch detí často chýbali nejaké povedzme, že základné ifnormácie o tom kam idem, čo tam nájdem, čo mám zbaliť 🙂 a čo zas vôbec netreba. Aké nástrahy a aj zaujímavosti sa dajú vidieť v cieli nášho výletu. Práve preto vznikla najskôr facebooková skupina, potom som to vylepšila a vznikla facebooková stránka a dnes ma napĺňa môj instagramový profil. A v neposlednom rade aj tento blog.

Mám rada písanie. Jedného dňa napíšem knihu. Určite. Snívam o tom už dlho a sny si treba plniť. Dúfam teda, že tento blog ti prinesie užitočné informácie o cestovaní s deťmi aj o všeličom inom čo sa cestovania týka.

Prajem ti príjemné čítanie. A nezabudni, že cestovať sa dá aj prstom na mape, ale v skutočnosti je to oveľa krajšie.

Maťú