Ako to celé začalo...

Ako začal môj príbeh?

Bol január 2019 a ja som sa na našej každoročnej novoročnej wellness dovolenke rozhodla, že by som chcela písať. Písať články a postrehy z našich ciest a splniť si tam trochu aj môj žurnalistický sen. Najskôr to bolo len v uzatvorenej skupine na Facebooku, ktorá mi ale neposkytovala to čo som chcela robiť.

Pred týmto koronovým šialenstvom sme s našimi dvomi dcérami veľmi veľa cestovali a ja som chcela dávať rady a tipy aj ostatným maminkám aj iným spôsobom.

Moja túžba bola neoblomná a tak v máji 2020 vznikol môj profil na Instagrame aj facebooková stránka Zápisník cestovateľa. Začala som študovať „temné“ zákutia sociálnych sietí a veľmi ma to chytilo.

Nadšenie pribúdalo s každým novým followerom a každým novým „lajkom“ alebo srdiečkom. Až nakoniec prišla myšlienka spojiť príjemné s užitočným. Tak nejak vznikol Zápisník podnikavej mamy, ako moja snaha podporiť ďalšie šikovné mamy a podnikateľky, aby si plnili svoje sny.

Rozhodla som sa s nimi podeliť o moje know-how. O moju cestu od začiatku až tam kde som dnes.

Ale nebolo to tak vždy

Moja prvá myšlienka v januári 2019 bola, že vytvorím facebookovu skupinu, kde by si maminky medzi sebou vymieňali svoje názory. Myšlienku som mala, aj som tú skupinu založila. Napísala prvé recenzie na ubytovania. Ale skupinka mala iba 25 členov. Poviete si však, že aj to je niečo, ale tie moje recenzie tam nikto nečítal. Iba moje kamošky, ktoré to robili z úcty ku mne a pár ich kamošiek, ktoré tam pridali. Nikto cudzí tam nepribúdal. Keďže to bola len skupina nevedela som tam ani zaplatiť reklamu, aby som ju spropagovala. A tak išla moja snaha po pól roku do zabudnutia. Existuje do dnes, ale nedávam tam žiadne príspevky. Teda mala som snahu, keď som si založila moje nové profily a myslela som si, že tam vznikne pekná komunita, ale nepodarilo sa. Možno mi chcel vesmír niečo povedať. Možno je môj cieľ písať články. Neviem. Zlom prišiel v máji minulého roku. V máji 2020. Bolo to 3 mesiace po tom ako vypukla pandémia korona vírusu. Boli sme zavretí doma a nikde necestovali. Ale povedala som si, že kedy začnem ak nie teraz. Však jedného dňa sa to musí skončiť. Založila som si teda nové profily a začala tvoriť. Zrazu začali pribúdať ľudia a ja som sa tešila ako malé dieťa. Hnalo ma to dopredu. Začala som študovať rôzne kurzy, čítať knihy ako sa dá vylepšiť sociálna sieť. Ako písať články a podobne. Dokonca som začala tvoriť vlastné zápisníky, ktoré si môže kúpiť ktokoľvek a tak nenechá zapadnúť spomienky prachom. Ale môže si ich poznačiť a nechať tak stopu pre ďalšie generácie. Cez letné prázdniny sme opäť v rámci možností začali cestovať a spoznávať naše Slovensko. Bola som nadšená. Písala som posty. Pridávala fotky a ľudia pribúdali.

 

 
 

 

Prišiel ďalší lockdown…

Keď som si myslela, že už je to opäť všetko „po starom“ kúpila som nám s manželom wellness pobyt. Kúpila som ho formou darčekovej poukážky. Našťastie, že som to tak urobila. Teda neviem či našťastie. Len v tom dúfam, lebo tá poukážka má platnosť rok.

Potom prišiel opäť lockdown. Myslela som, že si pôjdeme oddýchnuť a opak sa stal pravdou. Zostali sme „uväznení“ opäť doma. Vtedy prišlo na mňa obdobie temna. Má vôbec zmysel to čo robím? Má ešte niekto záujem o cestovanie? Bude vôbec niekto sledovať moje profily? Čítať moje články?

Tá beznádej, ktorá ma chytila bola strašne veľká. Chcela som tvoriť nový dizajn zápisníkov a na druhej strane som bojovala s tým, že či to má vôbec celé zmysel.

Potom sa zrazu ozvali úplne cudzí ľudia, aby som pokračovala, lebo milujú cestovanie a moje kvízy, ktoré im aspoň trochu pripomínajú, že majú rady cestovanie, aj keď sedia doma.

Podporili ma úplne cudzí ľudia

Keď vám začnú písať úplne cudzí ľudia ženie vás to vpred. Vtedy prišiel môj nápad, že tento čas môžem predsa len využiť na tvorbu nových dizajnov pre moje zápisníky. Zároveň prišla aj myšlienka, že moje know-how, a teda to všetko čo ma naučilo písanie blogu budem dávať aj ďalej a naučím tak ďalšie šikovné žienky, ako sa dajú plniť svoje sny. 

Chcela som vytvoriť niečo čo by nám stále pripomínalo našu vášeň k cestovaniu. A tak vznikol môj prvý e-book. V tomto e-booku nájdete 14 tipov ako cestovať s deťmi a pritom zostať doma. Je nabitý informáciami aj videami, tipmi a radami.

Tento môj prvý e-book som ponúkla mojim fanúšikom úplne zdarma, a keď za prvý deň prišlo 6 stiahnutí skákala som ako sa vraví „meter dvadsať“. Tá radosť bola neopísateľná. V mojich zápisníkoch, ktoré sú momentálne dostupné v on-line verzií nájdu vášnivý cestovatelia priestor na zachytenie svojich spontánnych spomienok z ich výletov. 

Potrebujete inšpiráciu a chcete vedieť moje know-how? Alebo chcete písať zážitky z vašich ciest?

  • zápisníky podľa rôznych tém – Naše dobrodružstvá, Po hradoch a zámkoch, Náš valentínsky špeciál
  • zadarmo si môžeš stiahnuť e-book 14 tipov ako cestovať s deťmi a pritom zostať doma
  • pripravujem e-book 5 tipov ako zvýšiť návštevnosť vašej stránky prostredníctvom Instagramu