Po stopách liečivých kameňov

Tento článok bude plný úžasných informácií o liečivých kameňoch a nájdeš tu aj pár tipov na výlety s deťmi. Deti sa určite potešia, keď si budú môcť nájsť a odniesť domov kameň, ktorý samé našli.

Veríš v silu liečivých kameňov? Vieš, ktoré z nich patria správnemu cestovateľovi do batohu? Ja osobne mám veľmi rada liečivé kamene. Zatiaľ som mala možnosť ich mať len vo forme náramku, alebo len tak ako surový kameň. V tomto článku sa dozvieš viac o pár kameňoch, ktoré som vybrala do mojich náromkov a dokonca tu nájdeš aj pár tipov kam sa dá cestovať za liečivými kameňmi, aby ste si ich s deťmi mohli samy nájsť.

V silu liečivých kamňoch verili ľudia už veľmi dávno. Niektorí im pripisovali liečivú moc, iní ich zas považovali za niečo magické a ďalšia skupina boli tí, ktorí nimi opovrhovali. Aj dnes je tomu tak. Ja patrím do tej skupiny, ktorá verí v ich liečivú moc a okrem toho, keďže som žena, tak aj tá estetická stránka je pre mňa dôležitá.

V mojich náramkoch som použila citrín, malachit, lávové kamene, skoryl a kryštál. Ale spomeniem aj iné kamene, ktoré by nemali chýbať v každom cestovateľskom batohu alebo v aute ako ochranný amulet. Všetky info o kamienkoch sú len z pohľadu cestovateľa. Ich liečivé účinky na zdravotné problémy tu nebudem spomínať.

Aké liečivé kamene sú vhodné pre cestovateľa

Citrín – má žltú farbu. Je to najlepší kameň pre cestovateľa. Prečo? Citrín je kameňom šťastia a šťastnej cesty. Je dobré, aby bol s vami na cestách, aby sa vám dobre darilo. Ak máte citrín ako surový kameň vo vrecku určite si ho občas chyťte, aby sa jeho energia aktivovala a preniesla na vaše šťastné cesty plné krásnych spomienok. Citrín prináša vnútorný pokoj, pocit bezpečia, istoty, zjasňuje myseľ. Veľa ľudí dnes pracuje tak, že veľa času trávia v aute, a teda musia cestovať za svojou prácou. Citrín pomáha aj v obchodnej prosperite, získaní a udržaní financií, rozhodnosti, pružne a dynamicky jednať, preto je dobré ho mať nielen v aute, ale aj ako som už spomínala vo vrecku, a keď idete na stretnutie tak si ho držte pevne, aby vám priniesol hojnosť.

Nefrit – má zelenú farbu. Nefrit považujú v Číne za cennejší dokonca ako diamant. Nefrit je uznávaným kameňom tiež na Novom Zélande, kde sa dodnes považuje za veľmi cenný. V minulosti tu z neho vyrábali nielen šperky, ale dokonca rôzne zbrane. Je určený najmä deťom, ktoré majú problém pri nadväzovaní nových priateľstiev. Takže ak máte doma malého hanblivca nefrit mu na cestách pomôže. Okrem toho je to ochranný kameň, ktorý zlepšuje pocit z negatívnych prostredí a vzťahov. Čiže ak ho máte pri sebe určite vám pomôže, aby ste mali všade v novom prostredí dobrý pocit.

Čierny turmalín – skormalín – tento kameň teda už ako vyplýva z jeho názvu je čierny. Pomáha nám podobne ako nefrit meniť nepriateľské prostredie na priateľské. Pre túto jeho vlastnosť by sme ho mali mať aj doma. Skoryl je jedným z najsilnejších ochranných minerálov, očisťuje a chráni pred negatívnymi energiami. Očisťuje priestory od negatívnej energie, má výbornú samočistiacu schopnosť. To sa tiež na cestách zíde, keďže nikdy nevieme kto býval pred nami v tej izbe, do ktorej ideme. Ďalšou z vlastností, ktoré využije cestovateľ je, že uvoľňuje napätie a stres a podporuje aj zaspávanie a spánok.

Ruženín – je skrátka ružový. Môžeme ho však nájsť aj v ružovo-červnej kombinácií a dokonca sa stáva, že ruženín je až skoro priesvitný. Ruženín sa spája s láskou, prehlbuje vnímavosť zmyslov voči umeniu, podporuje citlivosť. Je považovaný aj za minerál lásky, radosti, priateľstva, nežnosti, citlivosti, miernosti, tolerancie, empatie. Pre tieto jeho vlastnosti by ho mala mať každá maminka pri sebe. Lebo ak je maminka spokojná a plná radosti a lásky aj dieťa lepšie a hlavne ľahšie zaspí na novom mieste.

Malachit – je zelenej farby. Malachit je vhodný pri cestách hlavne ak sa obávame o svoje zdravie. Tlmí bolesť a odpudzuje z tela všetky jedy, všetko zé čo prijímame z vonku. Chráni na cestách a pri lietaní, počas tehotenstva a pri pôrode.

Lávové kamene – kameňom sa pripisuje vzácna moc, magické vlastnosti a veľká sila. Lávové kamene skutočne dokážu uľaviť od problémov, dodať pozitívnu energiu a naopak negatívnu z vás odčerpať. Masáž lávovými kameňmi je nesmierne uvoľňujúca a všestranná terapia, ktorá vás postaví na nohy. Hlavným dôvodom prečo sú aj súčasťou mojich náramkov je to, že môžu mať rôzne farby, ale ak si na lávový kameň nakvapkáš pár kvapiek kvalitného esenciálneho oleja bude tvoj náramok nielen liečivý ale aj voňavý.

Krištáľ – Krištáľ je priehľadná a bezfarebná odroda kremeňa. Krištáľ odoberá negatívnu energiu a pozitívnu dodáva, ochraňuje auru, odstraňuje energetické bloky, nečistoty a disharmónie duše, prečisťuje myšlienky a navodzuje pokoj, podporuje inšpiráciu, sebapoznanie. Zlepšuje vnímavosť, sústredenosť, pamäť, porozumenie, vnútornú rovnováhu. Posilňuje a nabíja nás novou životodarnou energiou, pomáha pri chronickej únave. Pre tieto jeho vlastnosti sa krištáľ využíva aj na posilnenie účinku niektorých kameňov.

Náramok pre cestovateľa

Ako sa starať o liečivé kamene?

Každý kameň má svoj špecifický spôsob ako sa o ňho treba starať. Väčšinou vám to povedia v obchode, kde si ho kúpite alebo si to jednoducho nájdete na internete. Čo by sa dalo možno zovšeobecniť je, že každý kameň či už si ho kúpite ako surový alebo ako náramok treba pred prvým použitím umyť pod tečúcou vodou a potom dať nabiť. Niektorí považujú za najúčinnejšie nabíjanie počas splnu.

Ďakujem za inšpiráciu na tento článok úžasnej Helenke, ktorá má tiež svoj blog a vyrába aj šperky z liečivých kameňoch. A určite odporúčam si prečítať aj článok od Helenky kde radí čo sa robí s kameňmi pred prvým použtím a nájde tam aj praktické rady pre konkrétne kamene.

Kam za kameňmi?

V našom live rozhovore som prosila Helenku aj nejaké tipy kam sa dá s deťmi vyraziť na výlet.

  • Prvým tipom, ktorý sa určite chystám vyskúšať s našimi deťmi je Geoclub v Banskej Štiavnici. V tomto kameňolome si môžu deti samé nakopať krištáli a potom ich vziať domov. Viac info tu.
  • V Prešove sú opálové bane, kde môžete vidieť ako sa ťažilo kedysi. Je to však baňa, čiže je tam potrebné sa lepšie obliecť, ale myslím, že aj tu by sa deti zabavili. Viac info tu.
  • Za ďalším dobrodružstvom budete musieť vycestovať do Rakúska, kde sa nachádza Svet ametystov. Je to jedinečný svet zážitkov s témou drahokamov, ktorý dopĺňa tematický a voľnočasový park. 

Dúfam, že sa inšpirujete a vyrazíte za dobrodružstvom.

Vaša Maťa 

Logo Zápisník cestovateľa, založené v roku 2020

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *