Zápisník cestovateľa - Naše dobrodružstvá

Zápisník cestovateľa – miesto na zážitky

Ako vznikla myšlienka vyrobiť zápisník na písanie zážitkov z cestovania? Priznám sa, že písať našu rodinnú kroniku sa zberám už skoro 9 rokov a stále to nie je na takej úrovni ako by som chcela. Keď sa však naučila písať naša staršia dcéra Laura chcela som ju motivovať k písaniu aj mimo domácich úloh. Domáce úlohy mala napísané raz-dva, ale robiť niečo naviac bol boj s veternými mlynmi.

Keď sme išli na nejaký výlet alebo na víkend na chatu bolo nepredstaviteľné ju donútiť písať a už vôbec nie do mojej vymyslenej kroniky. Vadilo jej, keď sa blížila ku koncu strany, že ju „tlačí“ koniec tvrdej väzby zošita. Potom zase nechcela písať, lebo čo ak sa pomýli. A ona chcela, aby to bolo dokonalé.

Maľovanie mapy roku, ktorá je súčasťou zápisníka

Preto vznikol Zápisník cestovateľa. Pôvodne to bol len názov na písanie môjho cestovateľského blogu a až neskôr ma napadla myšlienka, ako skĺbiť príjemné s užitočným. Príjemnejšia stránka je samotné cestovanie, ale keďže ja si chcem pamätať všetko čo sme zažili prišiel čas aj na to „užitočno“. Tým bolo to písanie. Chcela som písanie delegovať na Lauru, ale nie vždy sa to stretlo s porozumením. Chcela to mať dokonalé ako ja, a tam bol náš problém. Nevedela som jej vysvetliť, že písať môže aj s chybami, aj so škrtancami aj bez dĺžňov či s machuľami, že pre maminku to bude vždy tá najkrajšia spomienka, keď si to budem o 30 rokov čítať. Keď sa jej nepodarila kresba tak bol zase oheň na streche.

Čo ponúka môj zápisník?

Je len na tebe akú verziu si vyberieš. Vždy dostaneš miesto, kde zaznamenáš spomienky. Dôležité je, že podporíš kreativitu svojich detí. Písaním podporíš ich fantáziu. Zároveň si hravou formou precvičia písanie a jemnú motoriku. Kreslením sa zachovajú krásne spomienky na prvé dokonalo nedokonalé kresby. Hlavne tam podporíme ich detskú fantáziu a kreativitu. Zároveň je to aj skvelý darček pre kamošov či starých rodičov. Pre starých rodičov samozrejme vyplnený 🙂 . Bez fotiek a kresieb by ste asi veľký úspech u starkých nemali. Čo keď sa pomýlim? Nič. Vôbec to nevadí. Vezmeš nový papier, znovu vytlačíš a máš pred sebou novú čístú stranu, ktorá čaká na to, aby boli na ňu napísané a nakreslené spomienky.

Zápisník na cestách: Chmarošský viadukt

V prenesenom slova zmysle je hlavnou úlohou môjho zápisníka zachovať úžasné detské pohľady na cestovanie a zážitky z výletov. Lebo to čo je čierne alebo farebné na bielom Vám už nikto nevezme a na to sa nikdy nezabudne. Čas plynie veľmi rýchlo, ale vždy pri čítaní a prezeraní fotiek a kresieb dokáže aspoň na chvíľu zastať. Niekedy ho tak vieme aj vrátiť späť a znovu prežívať tie krásne chvíle a emócie, ktoré sme prežívali v ten moment. Písaním do zápisníka získaš úžasné pohľady detí, ich úprimný prejav o veciach, ktoré vnímajú. Zároveň budú aj všímavejšie, keď pôjdu na výlet, lebo všetko budú chcieť mať do detailov zapísané a zakreslené.

Aké sú druhy zápisníkov?

Zápisník cestovateľa je momentálne dostupný v dvoch variantách – Po hradoch a zámkoch a Naše dobrodružstvá. Ku každému ti pribalím ešte aj darček, aby ste si doma s tvojimi deťmi vytvorili krásne spomienky alebo úžasný handmade darček pre starých rodičov. Súčasťou zápisníka pre starých rodičov sú aj strany, kde si vieš vytvoriť tvoj rodokmeň, ktorý keď sa dá do fotorámika môže príjemne zútulniť Váš domov.

Ako si viem kúpiť zápisník?

Ak ťa môj príbeh o zápisníku zaujal a chceš ho mať doma stačí ak mi napíšeš správu na mail: zapisniknavylety@gmail.com alebo kdekoľvek na moje sociálne siete. Cena za online verziu, ktorú môžeš tlačiť donekonečna je 4,90 €. Tlačenú formu ti tiež viem postkytnúť – vo farebných doskách, všetky strany na recyklovanom papieri a pošlem ti to všetko krásne zabalené v recyklovanej obálke. Tlačená verzia stojí 8,90 € + vrátane poštovného. Stále váhaš? Pozri si moje videá na sociálnych sieťach a uvidíš čo všetko v ňom nájdeš. Nezabudni však využiť moju obmedzenú akciu, ktorá platí do 30.11.2020 do polnoci. V tejto akcií kúpiš 3 zápisníky za cenu jedného.

Akcia 3 za cenu jedného platí do 30.11.2020

Vaša Maťa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *